AKTUÁLNE
OPATRENIA

 

DARUJTE 2 %

 

MODLITBA
ZA SLOVENSKO

Udalosti 
--
 
 
--
 

Po┼żehnanie Kaplnky

Panny Márie

Zázra─Źnej medaily

v nede─żu 10.9.2017 o 17 hod. v Kostole sv. Vincenta

 
--
 
 
--
 
 
--
 
 
--
 

Birmovka v sobotu 20.5. 

Kostol sv. Vincenta

10:00 h

Srde─Źne pozývame všetkých farníkov

 

--
 

Májové litánie

v Kostole sv. Vincenta

40 minút pred ve─Źernými svätými omšami okrem nedele.

 

 
--
 
 
--
 
 
 
--
 
 
 
--
 
--
--
Prosíme dobrovo─żníkov,ktorí sú ochotní nám pomôc┼ą pri odpratávaní prípadného snehu okolo Kostola sv. Vincenta, aby sa prihlásili v sakristii kostola. Dec.2016
 

--

Duchovná lekáre┼ł. Takto sme nazvali ten ─Źas strávený v kostole, kedy si s Bo┼żou pomocou chceme viac uvedomova┼ą a za┼żi┼ą, ┼że Pán Je┼żiš je lekárom duše i tela.

Srde─Źne pozývame do Duchovnej lekárne v predve─Źer slávnosti Nepoškvrneného po─Źatia Panny Márie v stredu 7.12.2016.

18:00 Svätá omša v Kostole sv. Vincenta a následná tematická adorácia vystavenej Oltárnej sviatosti s modlitbami uzdravenia.

--

--

Misijná spolo─Źnos┼ą sv. Vincenta prosí o pomoc dobrovo─żníkov na rozvoz a rozde─żovanie polievky pre ─żudí bez domova. Polievka sa bude podáva┼ą v Noc─żahárni DePaul pri letisku od 20:00 do 21:30. Auto je bude k dispozícii a ka┼żdý de┼ł bude pripravené aj s polievkou na parkovisku pri Kostole sv. Vincenta. Dobrovo─żníci sa mô┼żu prihlási┼ą na e-mailové adresy provincial@vincentini.sk, alebo na vincentini@vincentini.sk

--

 

 

Do nášho farského kostola sv. Vincenta bolo v nede─żu 22. mája prinesené súsošie s názvom Misijný pamätník nenarodeným de┼ąom , ktoré po┼żehnal Mons. Bernard Bober v r.2013. Úmyslom tohto diela je jemným spôsobom komunikova┼ą vá┼żnu tému bolesti po potrate, potrebu odpustenia, uzdravenia a zmierenia. Uvedol ho po─Źas svätých omší o. Dušan Škurla - diecézny koordinátor pre apoštolát ochrany ┼żivota z Košíc, ponúkol aj prednášku O postabortívnom syndróme a mo┼żnostriach pomoci o 15.hod na prízemí kostola v sále Vincentínum. 

Do piatku 27.5., dokedy pamätník u nás zostal, sme sa pred rannými a ve─Źernými svätými omšami modlili posvätný ru┼żenec s tematickými úvahami. V utorok a v stredu boli ešte navyše krátke tematické pobo┼żnosti po ve─Źerných svätých omšiach.

--

 

 

--

 

--

--

--

 

--

 

 

--

 

 

 


 

V sobotu 20. júna o 11:00 h v Kostole sv. Vincenta prijal z rúk otca biskupa Jána Oroscha diakonskú vysviacku Ján Jan─Źek CM. Ke─Ć┼że  po─Źas vysokoškolských štúdií praxoval v našej farnosti nielen v kostole, ale aj v dome dôchodcov, v nemocnici, v noc─żahárni sv. Vincenta s bezdomovcami a  s farskou mláde┼żou, mnohí ste sa s ním priatelili. ─Äakujeme za ú─Źas┼ą modlitby.

 


 

 

 


 

Utorok 9. júna 2015 v Kostole sv. Vincenta bola hne─Ć po ve─Źernej svätej omši mo┼żnos┼ą pre┼żi┼ą ─Źas s duchovným ú┼żitkom.


Farský de┼ł 2015

 

V nede─żu17.5. sa konal Farský de┼ł, ktorý bol na farskom ihrisku od 15:00h. Za─Źali sme futbalom a pokra─Źovali kultúrno-sú┼ąa┼żným programom. Zú─Źastnili sa rodi─Źia s de┼ąmi i ka┼żdý, kto chcel vytvori┼ą spolo─Źenstvo cez šport, rozhovor alebo len tak si oddýchnu┼ą. Ktorí mohli prinesli drobné ob─Źerstvenie na spolo─Źný stôl. Všetkým ú─Źastníkom ─Ćakujeme za vytvorenie vydareného podujatia. 

 


HUDOBNÉ DIELO S NÁZVOM OMŠA SV. VINCENTA

V nede─żu 12. apríla o 18:00 bolo vo farskom kostole slávnostné uvedenie omše sv. Vincenta de Paul. Ú─Źinkovali spevácky zbor Cantus, Marianna Gazdíková na organe a dirigoval Juraj Jartim. 

 


 

V sobotu 21.3.2015 o 12:00 hod. sa farníci modlili Krí┼żovú cestu v Marianke pod duchovným vedením p. Jozefa Garaja, CM. Turistický prechod cez Malé Karpaty z Kras┼łan do Marianky.

 


 

Rímskokatolícka farnos┼ą Bratislava-Prievoz a Základná umelecká škola sv. Cecílie pozvali na spolo─Źnú modlitbu Krí┼żovej cesty obetovanej za duchovné povolania a pokoj vo svete. Ú─Źinkovali k┼łazi, bohoslovci a zasvätené osoby z farnosti. O hudobnú zlo┼żku sa postarali ┼żiaci a pedagógovia ZUŠ sv. Cecílie a Akademický spevácky zbor Tempus. 

 


 


 

V stredu 11.3.2015 sme pri ve─Źernej sv. omši ude─żovali sviatos┼ą pomazania chorých. Kto ju mohol prija┼ą?

Sviatos┼ą pomazania chorých mô┼że prija┼ą chorý ─Źlovek. Tie┼ż ten, kto je pred operáciou a pod. Sviatos┼ą sa mô┼że prijíma┼ą opakovane, ak po uzdravení veriaci upadol do druhej choroby, alebo tá istá choroba sa mu zhoršila.

 


 

Ve─żkopôstne krí┼żové cesty 2015. V Kostole sv. Vincenta a i v kaplnke Najsvätejšieho Srdca Je┼żišovho. 

Pobo┼żnos┼ą Krí┼żovej cesty po─Źas celého pôstneho obdobia bude vo farskom kostole v stredu a v piatok tri štvrte hodiny pred ve─Źernými sv. omšami a v piatok aj po rannej svätej omši. V Kaplnke Najsvätejšieho Srdca Je┼żišovho  bude krí┼żová cesta býva┼ą v nede─żu o 16:15 h. Kto sa zú─Źastní pobo┼żnosti krí┼żovej cesty,  mô┼że získa┼ą za obvyklých podmienok úplné odpustky.

 


 

Modlime sa aj na─Ćalej a vyjadrujme solidaritu s prenasledovanými kres┼ąanmi vo svete.

 

 


 

Po┼żehnanie pána Ing. Dušana Pekára vo funkcii starostu Ru┼żinova v nede─żu 22. 2. pri sv. omši o 11:00 h v Kostole sv. Vincenta. 

 


  


Všetkým OBETAVÝM ORganizátorom a ú─Źastníkom vydareného 10. ro─Źníka Ru┼żinovského farského plesu vyprosujeme hojnos┼ą bo┼żích milostí

 

Zima 2015

H─żadáme obetavých dobrovo─żníkov k odhadzovaniu napadaného snehu. Slu┼żba vy┼żaduje ─Źloveka, ktorý by dr┼żal pohotovos┼ą a ešte pred rannou svätou omšou by prišiel odhádza┼ą ─Źerstvo napadaný sneh hlavne zo schodov Kostola sv. Vincenta a tie┼ż prepluhova┼ą na šírku aspo┼ł dvoch lopát chodník na plošine pred hlavným vchodom do kostola. Tie┼ż aj v prípade potreby v priebehu d┼ła. Ak si myslíte, ┼że budete môc┼ą takto poslú┼żi┼ą, kontaktujte nás prosím na tel.─Ź. 0908 865148

P. Peter Šaradin,farár


SLÁVNE SAKRÁLNE ZBORY A KOLEDY

Január 2015

Nede─ża 11.januára 2015, 18.00hod. Kostol sv. Vincenta. V interpretácii Slovenského komorného orchestra a speváckeho zboru Tempus.

 

 


NOVORO─îNÝ ORGANOVÝ KONCERT

Január 2015

1.januára 2015, 16.00hod. Kostol sv. Vincenta. Zuzana Vojteššáková. 

Vstupné dobrovo─żné.

 


PAMÄTNÁ LISTINA k milostivému roku 2014

 

 

─Äakujeme všetkým farníkom a farní─Źkam - pútnikom - ktorí putovali alebo budú putova┼ą v milostivom roku Sedembolestnej Panny Márie 2014 do národnej baziliky v Šaštíne a prinášali alebo budú prináša┼ą obety námah a modlitieb i za našu farnos┼ą.

Pán farár P. Peter Šaradin,CM s kaplánmi vyprosujú na orodovanie Sedembolestnej Panny Márie potrebné Bo┼żie milosti všetkým pútnikom, ale zvláš┼ą veriacim, ktorým ─Źi u┼ż choroba alebo iné dôvody znemo┼ż┼łujú návštevu Šaštína.

 

v nede─żu 7.12.2014 o 17.00 hod. umelecké stvárnenie 7 bolestí Panny Márie.

Hudobno-umelecké stvárnenie siedmych bolestí Panny Márie pripravené ┼żiakmi a u─Źite─żmi ZUŠ sv. Cecílie. Modlitba posvätného ru┼żenca k Sedembolestnej Panne Márii.

http://zusc.edupage.org/album/?#gallery/81

 

Od 2. adventnej nedele 2014 druhý ro─Źník charitatívneho projektu Viano─Źný anjel

Od 2. adventnej nedele vyhlásená mo┼żnos┼ą zapoji┼ą sa do charitatívneho projektu Viano─Źný anjel. https://www.facebook.com/dobryanjel

 

Zapa─Żovanie prvej adventnej sviece

30.11.2014

Prvú adventnú nede─żu 30.11.2014 o 16.00 hod. naša farnos┼ą zapálila prvú sviecu na adventnom venci na Papánkovom námestí pred domom kultúry. Krátka pobo┼żnos┼ą. Vystúpil spevácky zbor Cantus. 

 

Spomienková slávnos┼ą na Andreja Hlinku

September 2014

(Foto v galérii) Stalo sa u┼ż tradíciou, ┼że v de┼ł výro─Źia smrti Andreja Hlinku (27. 9. 1864 – 16. 8. 1938), k┼łaza, politika a národného budite─ża, jednej z najvýznamnejších osobností moderných slovenských dejín, sa pri jeho pamätníku v po ┼łom pomenovam parku v Bratislave-Ru┼żinove koná spomienkové zhroma┼żdenie. V tomto roku, vzh─żadom na rekonštrukciu parku, sa podujatie uskuto─Źnilo s miernym posunom v pondelok 8. septembra. Podujatie zorganizovali Matica slovenská, Mestská ─Źas┼ą Bratislava-Ru┼żinov a Spolo─Źnos┼ą Andreja Hlinku a svojou ú─Źas┼ąou ho popri po─Źetnej verejnosti poctili okrem iných známych osobností aj Ján Fige─ż, podpredseda NR SR a predseda KDH, Dušan Pekár, starosta M─î Ru┼żinov, P. Peter Šaradin, CM, novoustanovený správca miestnej farnosti. Hlavný príhovor predniesol znalec ┼żivota a diela Andreja Hlinku Jozef Rydlo. Program umelecky obohatili pani Eva Kristínová a mu┼żská spevácka skupina, pri─Źom odznela aj Hlinkova ob─żúbená piese┼ł Šípová ru┼żi─Źka. Po polo┼żení vencov k pamätníku sa ú─Źastníci presunuli na sv. omšu do ne─Ćalekého Kostola sv. Vincenta de Paul, pri ktorej P. Marián Chovanec, CM, výsti┼żne poukázal na odkaz Andreja Hlinku i v spojitosti s práve sláveným sviatkom Narodenia Panny Márie.

Mo┼żno vyjadri┼ą potešenie nad skuto─Źnos┼ąou, ┼że v Ru┼żinove sa takýmto dôstojným spôsobom opä┼ą pripomenul odkaz Otca národa pre dnešok, a to zvláš┼ą, ak si onedlho pripomenieme 150. výro─Źie jeho narodenia.

 

Farský de┼ł

21. sept. 2014

(Foto v galérii) D┼ła 21.9.2014 sa uskuto─Źnil farský de┼ł. Na úvod chcem po─Ćakova┼ą Pánu Bohu za nádherné po─Źasie. Aj ke─Ć v noci lialo ako s krhly ─Źiary na futbal zostali a po─Źas celého d┼ła svietilo slnie─Źko. Za─Źali sme trdi─Źným futbalovým zápasom a popri ┼łom prebiehali rôzne športové a menej športové sú┼ąa┼że. Po─Źas celého poobedia hrala hudba, dalo sa zabavi┼ą na trampolíne, v nafukovacom hrade, šmýkalke a pod. Kto u┼ż da─Źo vyskákal mohol sa posilni┼ą gu─żášom a nápojom. Na záver chcem po─Ćakova┼ą mláde┼żi zo ZMM a všetkým ktorí prijali pozvanie na farský de┼ł a takto v spolo─Źenstve sa rozhodli pre┼żi┼ą nede─żné popoludnie.

P Šaradin CM, farár

x

13. decembra 2013

x

Prosba o finan─Źný príspevok

Prosíme Vás o milodary na opravu kostola, dokon─Źenie detského farského ihriska a ─Źinnosti v duchu charizmy vincentskej rodiny.  

© 2011 Rímskokatolícka cirkev Farnos┼ą Bratislava-Prievoz v Ru┼żinove www.fara-ruzinov.sk | Kontakt | Drupal